benjamin has logged 10 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★½
Edit this entry  
30
Film Title Poem

Film Title Poem

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Overnight Delivery

Overnight Delivery

1998
×
½
Edit this entry  
18
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Edit this entry  
11
News from Planet Mars

News from Planet Mars

2016
×
★★
Edit this entry  
10
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Edit this entry  
05
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★½
Edit this entry  
04
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Stepford Wives

The Stepford Wives

2004
×
★★
Edit this entry