benjamin has logged 116 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Five Star Final

Five Star Final

1931
×
Edit this entry  
27
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★
Edit this entry  
15
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★½
Edit this entry  
13
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blue

Blue

2018
×
★★★★
Edit this entry  
11
Bound

Bound

1996
×
★★★
Edit this entry  
11
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★½
Edit this entry  
08
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★
Edit this entry  
02
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
01
Dune

Dune

2021
×
★★★
Edit this entry  
31
Sisters

Sisters

1972
×
★★½
Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Cloud Atlas

Cloud Atlas

2012
×
★½
Edit this entry  
22
Enemy

Enemy

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Velvet Underground

The Velvet Underground

2021
×
★★½
Edit this entry  
17
The Clock

The Clock

1945
×
½
Edit this entry  
16
Fear X

Fear X

2003
×
★★★
Edit this entry  
03
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
★★
Edit this entry  
29
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★½
Edit this entry  
28
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★½
Edit this entry  
27
Black Easter

Black Easter

2020
×
½
Edit this entry  
26
Malignant

Malignant

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
The Act of Killing

The Act of Killing

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Amy

Amy

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Edit this entry  
16
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
★½
Edit this entry  
14
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★
Edit this entry  
29
The Wackness

The Wackness

2008
×
★★
Edit this entry  
28
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★½
Edit this entry  
22
Reminiscence

Reminiscence

2021
×
½
Edit this entry  
22
All Good Things

All Good Things

2010
×
★★½
Edit this entry  
15
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★
Edit this entry  
01
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★
Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★
Edit this entry  
25
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★½
Edit this entry  
24
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★½
Edit this entry  
20
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★
Edit this entry  
18
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★½
Edit this entry  
18
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★
Edit this entry  
17
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★½
Edit this entry  
14
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★
Edit this entry  
13
F9

F9

2021
×
★★½
Edit this entry