Sort by

benjamin has logged 68 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★
Edit this entry  
23
Schizopolis

Schizopolis

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
The Frighteners

The Frighteners

1996
×
★½
Edit this entry  
29
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★
Edit this entry  
20
Dead & Buried

Dead & Buried

1981
×
★★½
Edit this entry  
16
Halloween Ends

Halloween Ends

2022
×
★★
Edit this entry  
11
Pearl

Pearl

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
Vive L'Amour

Vive L'Amour

1994
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
A Prayer

A Prayer

2013
×
★★★
Edit this entry  
24
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
★★★
Edit this entry  
24
The Night

The Night

2021
×
Edit this entry  
18
Jungle Fever

Jungle Fever

1991
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Invitation

The Invitation

2022
×
Edit this entry  
13
Men

Men

2022
×
★½
Edit this entry  
11
Never Eat Alone

Never Eat Alone

2016
×
★★★
Edit this entry  
10
The King's Man

The King's Man

2021
×
★½
Edit this entry  
10
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★½
Edit this entry  
07
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
Edit this entry  
05
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★
Edit this entry  
27
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Pact of Vengeance

Pact of Vengeance

2022
×
½
Edit this entry  
21
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
21
Kimi

Kimi

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
31
X

X

2022
×
★★½
Edit this entry  
31
Maison du Bonheur

Maison du Bonheur

2017
×
★★★
Edit this entry  
31
Old

Old

2021
×
Edit this entry  
16
Thingu

Thingu

2012
×
Edit this entry  
09
The Northman

The Northman

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★
Edit this entry  
29
Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

2022
×
★★
Edit this entry  
13
The Actress

The Actress

2021
×
Edit this entry  
11
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★
Edit this entry  
08
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Morbius

Morbius

2022
×
Edit this entry  
10
The Witches

The Witches

1967
×
★★★½
Edit this entry  
03
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry  
02
After Yang

After Yang

2021
×
★★
Edit this entry  
27
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★
Edit this entry  
27
Person to Person

Person to Person

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Mouthpiece

Mouthpiece

2018
×
Edit this entry  
27
Deep Water

Deep Water

2022
×
★½
Edit this entry  
15
Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

Please Speak Continuously and Describe Your Experiences as They Come to You

2019
×
★★½
Edit this entry  
09
It's Him

It's Him

2017
×
★★★
Edit this entry  
08
Grandma's House

Grandma's House

2018
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Batman

The Batman

2022
×
★½
Edit this entry  
06
Ste. Anne

Ste. Anne

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Edit this entry