• The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★½

  • drew michael: red blue green

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★

  • Friends: The Reunion

  • F9

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Nate Bargatze: The Greatest Average American

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Nate: A One Man Show

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Old Guard

    ★★½

  • Sputnik

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Possessor

    ★★★½

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★

  • Zola

    ★★★

  • Scare Me

    ★★★★★

  • Underwater

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½