Sort by

benjoseph has logged 97 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Night House

The Night House

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Girl Walks Home Alone at Night

A Girl Walks Home Alone at Night

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Read the review Edit this entry  
30
Possessor

Possessor

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Empty Man

The Empty Man

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pitch Black

Pitch Black

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Nate: A One Man Show

Nate: A One Man Show

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Election

Election

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Werewolves Within

Werewolves Within

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Rock

The Rock

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Inside Man

Inside Man

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Weiner

Weiner

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sinister

Sinister

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Our Man in Havana

Our Man in Havana

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry