• Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★

  • Hatching

    ★★★★

  • The Tinder Swindler

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Dune

    ★★★

  • Nurses – Dreadful Hospital Outage

    ★★

  • 70 Is Just a Number

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Reunion 3: Singles Cruise

  • Finders of the Lost Yacht

    ★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Puparia

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Tove

    ★★★

  • Lost Boys

    ★★★★

  • Any Day Now

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Onward

    ★★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • In the Name of Solidarity

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • SamSam

  • A Fistful of Toothpicks

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • League of Legends: Origins

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Collapse

  • Peter's To-Do List

  • Tall Girl

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • The Lion King

    ★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Ma

    ★★½

  • Dogs Don't Wear Pants

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★½

  • Aladdin

    ★★½