• The Takedown

    ★★½

  • Deep Water

    ★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • Red Notice

    ★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Prey

    ★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • More the Merrier

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★

  • A Classic Horror Story

    ★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Cuatro paredes

    ★★½

  • My Blood & Bones in a Flowing Galaxy

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Paper Lives

    ★★

  • Below Zero

    ★★★

  • The Dig

    ★★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • The Soul

    ★★½

  • News of the World

    ★★★

  • The Forgotten Battle

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Tripping with Nils Frahm

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★½

  • Another Round

    ★★★½

  • The Beauty

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • A Nice Girl Like You

    ½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ½

  • #Alive

    ★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Beautiful, Goodbye

    ★★★

  • Forgiven Children

    ★★½

  • Taipei Suicide Story

    ★★★½

  • Gagarine

    ★★★

  • Extraction

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Nobody Knows I'm Here

    ★★★

  • Tigertail

    ★★½

  • The Occupant

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★½

  • The Decline

    ★★★½