RSS feed for benlanehodson
  • Greyhound

    ★★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Wrong Missy

  • The Way Back

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★★

  • Downhill

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★½

  • Underwater

    ★★★½

  • A Christmas Carol

    ★★½

  • Cats

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★½

  • 6 Underground

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Charlie's Angels

    ★★

  • Queen & Slim

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Midway

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★★

  • Jexi

    ★★

  • The Addams Family

    ★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • Gemini Man

    ★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • VFW

    ★★★

  • Rambo: Last Blood

  • Western Stars

    ★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★

  • Harriet

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • The Goldfinch

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Abominable

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★½

  • Once Were Brothers: Robbie Robertson and The Band

    ★★★

  • The Laundromat

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Judy

    ★★★½

  • The Aeronauts

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • The Fanatic

    ½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Hitsville: The Making of Motown

    ★★★½

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • The Kitchen