• Cry Macho

    ★½

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

  • Karen

    ½

  • Cinderella

    ½

  • Malignant

    ★½

  • The Card Counter

    ★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

  • Candyman

  • Reminiscence

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★½

  • Don't Breathe 2

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • Beckett

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★½

  • Fear Street: 1978

    ★½

  • Space Jam: A New Legacy

  • Black Widow

  • Annette

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • Escape Room: Tournament of Champions

  • Luca

    ★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Cruella

    ★½

  • Um Filme com o Meu Pai

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ½

  • Nobody

    ★★

  • Deadly Illusions

    ½

  • oblivion (rework)

    ★★

  • Coming 2 America

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★

  • Persona: The Dark Truth Behind Personality Tests

  • Framing Britney Spears

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★½

  • It's a Sin

    ★½

  • Wish Dragon

    ★★

  • Killing in Thy Name

    ★★½

  • The Dig

    ★½

  • Music

    ½

  • Everywhere at the End of Time

    ★★½

  • Death to 2020

    ½

  • Puparia

    ★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ½

  • Echo Boomers

    ½

  • Hillbilly Elegy

    ½

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★

  • Mank

    ★½

  • The Queen's Gambit

    ★★

  • Nocturne

    ★½

  • Soul

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

    ★★

  • Hubie Halloween

  • beta sessions (holophrasis.exe)

    ★½

  • Untitled

    ★★

  • Red Post on Escher Street

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

  • True Mothers

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★½

  • Another Round

    ★★½

  • I Care a Lot

    ★★

  • Ammonite

    ★½

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

    ½

  • City Hall

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½