Sort by

benly has logged 70 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
School's Out Forever

School's Out Forever

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Last Cruise

The Last Cruise

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
Evgeny Chebatkov: Get Out Of The Room

Evgeny Chebatkov: Get Out Of The Room

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
A Dark, Dark Man

A Dark, Dark Man

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
I Am a Hero

I Am a Hero

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Pixie

Pixie

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Murder Among the Mormons

Murder Among the Mormons

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Akim

Akim

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Highlander

Highlander

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Edit this entry  
25
Laibach - So Long, Farewell

Laibach - So Long, Farewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shadow of the Bird

Shadow of the Bird

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Brutalism

Brutalism

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Coven

Coven

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Toll

The Toll

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Cross the Line

Cross the Line

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Puparia

Puparia

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
James Acaster: Make a New Tomorrow

James Acaster: Make a New Tomorrow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Snow

Black Snow

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Fried Barry

Fried Barry

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Eight Hundred

The Eight Hundred

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Zero

Zero

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crisis

Crisis

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Swordsman

The Swordsman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Come True

Come True

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Call

The Call

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Cherry

Cherry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Dissident

The Dissident

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ema

Ema

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lapsis

Lapsis

2020
×
★★★½
Edit this entry  
15
Riders of Justice

Riders of Justice

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Bye Bye Morons

Bye Bye Morons

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
14
Anybody Seen My Girl?

Anybody Seen My Girl?

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Silk Road

Silk Road

2021
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sator

Sator

2019
×
★★★
Edit this entry  
14
Reunion

Reunion

2020
×
½
Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The House Invictus

The House Invictus

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Block Island Sound

The Block Island Sound

2020
×
★★★
Edit this entry  
13
Cactus Jack

Cactus Jack

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lucky

Lucky

2020
×
½
Edit this entry  
12
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Breaking News in Yuba County

Breaking News in Yuba County

2021
×
★★★★
Edit this entry