Sort by
  • International House

    ★★

  • Maps to the Stars

    ★★★

  • Sans Soleil

    ★★★★½

  • One Flew Over the Cuckoo's Nest

    ★★★★

  • An American Tragedy

    ★★½

  • Shutter Island

    ★★★½

  • The Cheat

    ★★★½

  • Los conductos

    ★★★½

  • On the Count of Three

    ★★½

  • Million Dollar Legs

    ★★★

  • 4 Little Girls

    ★★★½

  • Tea and Sympathy

    ★★★★

  • Night of the Demon

    ★★★½

  • Petite Maman

    ★★★½

  • Videodrome

    ★★★★½

  • Aliens

    ★★★

  • The End of the Tour

    ★★★½

  • Witness

    ★★★½