ben has logged 395 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
11/8/16

11/8/16

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Point Break

Point Break

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
U.S. Go Home

U.S. Go Home

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
Read the review Edit this entry  
27
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Thank You for Smoking

Thank You for Smoking

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Santa, the Fascist Years

Santa, the Fascist Years

2008
×
Read the review Edit this entry  
22
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
I Know What You Did Last Summer

I Know What You Did Last Summer

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Female Trouble

Female Trouble

1974
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Plot Against America

The Plot Against America

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Valley Girl

Valley Girl

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
05
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Run

Run

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Teeth

Teeth

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Diner

Blood Diner

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
The Great Silence

The Great Silence

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Keoma

Keoma

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Thief

Thief

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ô saisons, ô châteaux

Ô saisons, ô châteaux

1958
×
★★★
Edit this entry