ben has logged 42 entries for films during October 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Twin Peaks: Fire Walk with Me

Twin Peaks: Fire Walk with Me

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
To Die For

To Die For

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Scooby-Doo Project

The Scooby-Doo Project

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
DumbLand

DumbLand

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Wolf Creek

Wolf Creek

2005
×
Read the review Edit this entry  
25
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Urban Legend

Urban Legend

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Driller Killer

The Driller Killer

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dead Heat

Dead Heat

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The War Room

The War Room

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Images

Images

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
A Fistful of Dollars

A Fistful of Dollars

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
Read the review Edit this entry  
03
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Sisters

Sisters

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Antiviral

Antiviral

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Let's Scare Jessica to Death

Let's Scare Jessica to Death

1971
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry