• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Fatherhood

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • Two Distant Strangers

    ★★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Cats

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★