Sort by

Ben has logged 13 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Now

Don't Look Now

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dead Souls

Dead Souls

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
24 Frames

24 Frames

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

Star Wars: Episode I – The Phantom Menace

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Lullaby to the Sorrowful Mystery

A Lullaby to the Sorrowful Mystery

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Visit

The Visit

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Floating Weeds

Floating Weeds

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry