Sort by

Ben has logged 269 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Bitter Moon

Bitter Moon

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Apiyemiyekî?

Apiyemiyekî?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Woman Who Ran

The Woman Who Ran

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Time

Time

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Liberte

Liberte

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Small Axe

Small Axe

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
A Florida Melancholy

A Florida Melancholy

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Swimming Out Till the Sea Turns Blue

Swimming Out Till the Sea Turns Blue

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Siberia

Siberia

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Days

Days

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
City Hall

City Hall

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mr. Arkadin

Mr. Arkadin

1955
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
'R Xmas

'R Xmas

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Cafe Noir

Cafe Noir

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Meet Me in St. Louis

Meet Me in St. Louis

1944
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Legend of the Stardust Brothers

The Legend of the Stardust Brothers

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Inheritance

The Inheritance

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Undine

Undine

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Year of the Discovery

The Year of the Discovery

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Donovan's Reef

Donovan's Reef

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Under Capricorn

Under Capricorn

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
In My Room

In My Room

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Immortal Story

The Immortal Story

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Cityscape

Cityscape

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Still Processing

Still Processing

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
It's Him

It's Him

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
10
To the Ends of the Earth

To the Ends of the Earth

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
09
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Last Days of Disco

The Last Days of Disco

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry