• Doctor Who: Legend of the Sea Devils

  • Moon Knight

    ★★★★

  • The Bubble

  • The Weekend Away

    ★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★½

  • Doctor Who: Eve of the Daleks

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★

  • Hawkeye

    ★★★

  • Hypnotic

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★★

  • Intrusion

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Beckett

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Till Death

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★

  • The Vicar of Dibley: In Lockdown

  • Long Toast

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Run

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • Joker: Put on a Happy Face

    ★★★½

  • The Stunt Double

  • Unhinged

    ★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★½

  • Inheritance

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Escape from Pretoria

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Father

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★½

  • Relic

    ★★★½

  • His House

    ★★★

  • Goldman v Silverman

  • The Lighthouse: A Dark & Stormy Tale

    ★★★★

  • Sticks and Stones

    ★★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Queen & Slim

    ★★½

  • The Good Liar

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★½