Sort by

benpacker has logged 207 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Mirror

Mirror

1975
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Father Ted: A Christmassy Ted

Father Ted: A Christmassy Ted

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Town

The Town

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Requiem for a Dream

Requiem for a Dream

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Paths of Glory

Paths of Glory

1957
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Intrusion

Intrusion

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
We Need to Talk About Kevin

We Need to Talk About Kevin

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
District 9

District 9

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spectre

Spectre

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Taste of Cherry

Taste of Cherry

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Escape from Pretoria

Escape from Pretoria

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
City of God

City of God

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Few Good Men

A Few Good Men

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry