Sort by

benpacker has logged 24 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Hill House

The Haunting of Hill House

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Black Hole

The Black Hole

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
97%

97%

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mine

Mine

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Lights Out

Lights Out

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Gunfighter

The Gunfighter

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Conventional

Conventional

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
A Nightmare on Elm Street

A Nightmare on Elm Street

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
08
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
When the Day Breaks

When the Day Breaks

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
La Jetée

La Jetée

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
High Maintenance

High Maintenance

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Grandmother

The Grandmother

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Night Manager

The Night Manager

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
South Park: Imaginationland

South Park: Imaginationland

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Who: Revolution of the Daleks

Doctor Who: Revolution of the Daleks

2021
×
★★
Read the review Edit this entry