Sort by

🅱️enjam!n has logged 24 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
How to Eat Fried Worms

How to Eat Fried Worms

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Confessions of a Teenage Drama Queen

Confessions of a Teenage Drama Queen

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eraserhead

Eraserhead

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Mirror: Black Museum

Black Mirror: Black Museum

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Too Late for Tears

Too Late for Tears

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Antrum

Antrum

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Detour

Detour

1945
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Onward

Onward

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Was Born, But...

I Was Born, But...

1932
×
★★★½
Read the review Edit this entry