• Scream

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Eternals

    ★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • Reminiscence

    ★★★½

  • The Protégé

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Loki

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • F9

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★★

  • Bad Trip

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Long Toast

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Extravaganza

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Plumber

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★★½

  • Black Is King

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★½

  • Hamilton

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★★

  • Rhubarb

    ★★★

  • Middleditch & Schwartz

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Weeknd: After Hours

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Onward

    ★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★½