Ben has logged 348 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cats

Cats

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
Repo Man

Repo Man

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shallow Grave

Shallow Grave

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
U Turn

U Turn

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Master

The Master

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Team America: World Police

Team America: World Police

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Cape Fear

Cape Fear

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Thanksgiving

Thanksgiving

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Career Opportunities

Career Opportunities

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Daredevil

Daredevil

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Band Battle

Band Battle

×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mallrats

Mallrats

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Knick Knack

Knick Knack

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry