RSS feed for baradetski

baradetski has logged 28 entries for films during July 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Été

Été

1991
×
★★★★
Edit this entry  
28
Abbandono

Abbandono

1970
×
Edit this entry  
28
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
24
Anima

Anima

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Brutal Ardour

Brutal Ardour

1978
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
Edit this entry  
21
Story of My Death

Story of My Death

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Liberté

Liberté

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Sabulation

Sabulation

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
17
How High 2

How High 2

2019
×
Edit this entry  
16
Leave It to Lucie!

Leave It to Lucie!

2000
×
Edit this entry  
15
Shattered Image

Shattered Image

1998
×
Edit this entry  
13
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Et Resurrectus Est

Et Resurrectus Est

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Fear and Loathing in Las Vegas

Fear and Loathing in Las Vegas

1998
×
★★★★
Edit this entry  
11
Aag

Aag

1948
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Man Who Shot Liberty Valance

The Man Who Shot Liberty Valance

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Falling. Desert. Syn

Falling. Desert. Syn

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Falling. Desert. Syn

Falling. Desert. Syn

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Box

The Box

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Kaala Patthar

Kaala Patthar

1979
×
★★★★
Edit this entry  
05
Roja

Roja

1992
×
★★★½
Edit this entry  
04
Fine Dead Girls

Fine Dead Girls

2002
×
Edit this entry  
04
Falling. Desert. Syn

Falling. Desert. Syn

1985
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry