baradetski has logged 22 entries for films during September 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Muriel's Wedding

Muriel's Wedding

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Matinee

Matinee

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Geethanjali

Geethanjali

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pakeezah

Pakeezah

1972
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mask

The Mask

1994
×
Read the review Edit this entry  
19
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Slums of Beverly Hills

Slums of Beverly Hills

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
18
White Noise

White Noise

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Toying With Strings 3

Toying With Strings 3

2013
×
Edit this entry  
08
Toying with Strings 2

Toying with Strings 2

2003
×
Edit this entry  
08
Toying with Strings

Toying with Strings

1999
×
Edit this entry  
06
The Thing Called Love

The Thing Called Love

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Fahrenheit 9/11

Fahrenheit 9/11

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hynningen

Hynningen

1974
×
Edit this entry  
04
The Green Ray

The Green Ray

2001
×
Edit this entry  
04
Burning

Burning

2002
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Amazonian Angel

The Amazonian Angel

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Renaissance

Renaissance

1970
×
★★★★
Edit this entry  
01
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Edit this entry  
01
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
Edit this entry