baradetski has logged 41 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Splendor in the Grass

Splendor in the Grass

1961
×
★★★★
Edit this entry  
30
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
30
I Now Pronounce You Chuck & Larry

I Now Pronounce You Chuck & Larry

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
To the Wonder

To the Wonder

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Little Nicky

Little Nicky

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
schau ins land

schau ins land

1975
×
Edit this entry  
25
Kingpin

Kingpin

1996
×
★★★½
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★½
Edit this entry  
21
Grown Ups

Grown Ups

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cats

Cats

2019
×
½
Edit this entry  
18
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
I'm Still Here

I'm Still Here

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
★★★
Edit this entry  
17
Jack and Jill

Jack and Jill

2011
×
★★★★
Edit this entry  
16
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pink Flamingos

Pink Flamingos

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lemon

Lemon

1969
×
Edit this entry  
15
Tower Heist

Tower Heist

2011
×
★★★
Edit this entry  
15
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Amor

Amor

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★
Edit this entry  
14
Three Stanzas on the Name of Sacher

Three Stanzas on the Name of Sacher

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Iruvar

Iruvar

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
14
That's My Boy

That's My Boy

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Second Act

Second Act

2018
×
★★½
Edit this entry  
07
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★
Edit this entry  
05
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Edit this entry  
04
Right Now

Right Now

2004
×
★★★★
Edit this entry  
02
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry