Benjamin has logged 62 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
National Lampoon's Vacation

National Lampoon's Vacation

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Heavy Metal

Heavy Metal

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Blues Brothers

The Blues Brothers

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Royal Wedding

Royal Wedding

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Easter Parade

Easter Parade

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Sky's the Limit

The Sky's the Limit

1943
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Second Chorus

Second Chorus

1940
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Damsel in Distress

A Damsel in Distress

1937
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thief

Thief

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
High Society

High Society

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Home Alone: The Holiday Heist

Home Alone: The Holiday Heist

2012
×
Read the review Edit this entry  
18
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Christmas with the Kranks

Christmas with the Kranks

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Speed 2: Cruise Control

Speed 2: Cruise Control

1997
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Bad Santa 2

Bad Santa 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
14
Speed

Speed

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Family Man

The Family Man

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Home Alone 4

Home Alone 4

2002
×
Read the review Edit this entry  
12
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Other Boleyn Girl

The Other Boleyn Girl

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Match Point

Match Point

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Home Alone 3

Home Alone 3

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry