Sort by
  • Babylon

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★½

  • Black Adam

    ★★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★★

  • My Policeman

    ★★★★

  • The Good Nurse

    ★★★★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★★★

  • Causeway

    ★★★★★

  • The Menu

    ★★

  • The Woman King

    ★★★★

  • See How They Run

    ★★★★½

  • Blonde

    ★★

  • Bros

    ★★★★

  • The Swimmers

    ★★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • On the Fringe

    ★★½

  • The Whale

    ★★★★½

  • Empire of Light

    ★★★★

  • The Wonder

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★★

  • BARDO, False Chronicle of a Handful of Truths

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★½

  • The Gray Man

    ★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Close

    ★★★★★

  • Broker

    ★★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Funny Pages

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★★

  • Aftersun

    ★★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★★★

  • The Stranger

    ★★★★

  • The Water

    ★★★★

  • Men

    ★★★½

  • Three Thousand Years of Longing

    ★★½

  • Enys Men

    ★★★½

  • Corsage

    ★★★★½

  • Hunt

    ★★★★½

  • Armageddon Time

    ★★

  • Tchaikovsky’s Wife

    ★★★★

  • Final Cut

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Adam Project

  • The Batman

    ★★★★★

  • Against the Ice

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

  • Moonfall

    ★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★★½

  • Living

    ★★★★½

  • Breaking

    ★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½