Sort by

Ben has logged 270 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Cat City

Cat City

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Purge

The Purge

2013
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★½
Edit this entry  
12
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
03
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cyrano

Cyrano

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
25
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
22
Pirates

Pirates

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Breakfast Club

The Breakfast Club

1985
×
★★★
Edit this entry  
14
Gilda

Gilda

1946
×
★★★★
Edit this entry  
13
Passport to Shame

Passport to Shame

1958
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★★
Edit this entry  
11
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Humans

The Humans

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Cry Macho

Cry Macho

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Batman: The Long Halloween, Part Two

Batman: The Long Halloween, Part Two

2021
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★★
Edit this entry  
26
Antlers

Antlers

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Body Double

Body Double

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
August 32nd on Earth

August 32nd on Earth

1998
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★★
Edit this entry