• Deep Water

    ★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★

  • All of Us Are Dead

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Antlers

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Copshop

  • Dune

    ★★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Don't Breathe 2

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Dynasty Warriors

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Ride or Die

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Cosmic Sin

    ½

  • Boss Level

    ★★★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Project Power

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★★½

  • Greenland

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Ava

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★

  • The Rental

    ★★

  • Extraction

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Spenser Confidential

    ★½

  • Bloodshot

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Fantasy Island

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Underwater

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

  • The Gentlemen

    ★★★½