Sort by

Ben has logged 144 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Twilight's Kiss

Twilight's Kiss

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Scream

Scream

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ace Ventura: Pet Detective

Ace Ventura: Pet Detective

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Payback

Payback

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ender's Game

Ender's Game

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bourne Legacy

The Bourne Legacy

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Campaign

The Campaign

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Wind River

Wind River

2017
×
★★★
Edit this entry  
21
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Déjà Vu

Déjà Vu

2006
×
★★★
Edit this entry  
18
Beckett

Beckett

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★½
Edit this entry  
14
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★
Edit this entry  
09
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Rogue

Rogue

2007
×
★★½
Edit this entry  
25
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Delivery Man

Delivery Man

2013
×
★★
Edit this entry  
19
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry