• Vinnie's House

    ★★★★

  • Ms. Marvel

    ★★★★½

  • The Alex Leyba Movie

    ★★★½

  • Dashcam

    ★★½

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Jackass 4.5

    ★★★

  • Men

    ★★★½

  • Firestarter

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Constantine: The House of Mystery

    ★★★½

  • Crush

    ★★★

  • Marmaduke

    ½

  • 365 Days: This Day

  • Choose or Die

    ★★½

  • All the Old Knives

    ★★

  • The Northman

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★½

  • Morbius

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • The Bubble

    ★★

  • Moonshot

    ★★½

  • Deep Water

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★½

  • Windfall

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Troubling of Social Media

    ★½

  • No Exit

    ★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★★

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★

  • Bigbug

    ★★

  • Tall Girl 2

    ★½

  • Against the Ice

    ★★

  • Blacklight

    ★★

  • I Want You Back

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Kimi

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★

  • Catwoman: Hunted

    ★★★

  • Pam & Tommy

    ★★★½

  • Jackass Forever

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • Exploited

    ★½

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

    ½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★½

  • Dual

    ★★★★

  • You Won't Be Alone

    ★★★

  • Redeeming Love

    ★½

  • The Runner

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Brazen

    ½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★

  • Scream

    ★★★

  • The King's Daughter

    ★½

  • The 355

    ★★½

  • I’m Ethan

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • American Underdog

    ★★

  • A Journal for Jordan

    ★★★