Sort by

ben has logged 25 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Woman of the Year

Woman of the Year

1942
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mayor Pete

Mayor Pete

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
MLK/FBI

MLK/FBI

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nightmare Alley

Nightmare Alley

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stillwater

Stillwater

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
News of the World

News of the World

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Pickup on South Street

Pickup on South Street

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Passing

Passing

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Escape from L.A.

Escape from L.A.

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Eternals

Eternals

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
An Angel at My Table

An Angel at My Table

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Thief of Bagdad

The Thief of Bagdad

1940
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spencer

Spencer

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Mummy

The Mummy

2017
×
★½
Read the review Edit this entry