Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Twelve Monkeys

Twelve Monkeys

1995
×
★★★★
Edit this entry  
03
About Time

About Time

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★½
Edit this entry  
27
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

2023
×
★★★★
Edit this entry  
12
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★½
Edit this entry  
30
Blade: The Iron Cross

Blade: The Iron Cross

2020
×
Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★
Edit this entry  
28
Dead Presidents

Dead Presidents

1995
×
★★★
Edit this entry  
22
BlackBerry

BlackBerry

2023
×
★★½
Edit this entry  
19
Indiana Jones and the Dial of Destiny

Indiana Jones and the Dial of Destiny

2023
×
★★★½
Edit this entry  
18
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Kandahar

Kandahar

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★
Edit this entry  
02
65

65

2023
×
★★½
Edit this entry  
23
Hypnotic

Hypnotic

2023
×
★½
Edit this entry  
23
Inside

Inside

2023
×
★★★
Edit this entry  
15
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★
Edit this entry  
14
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★
Edit this entry  
12
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Avatar

Avatar

2009
×
★★★½
Edit this entry  
06
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
02
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★★
Edit this entry  
26
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★½
Edit this entry  
12
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Puppet Master: The Littlest Reich

Puppet Master: The Littlest Reich

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Puppet Master III: Toulon's Revenge

Puppet Master III: Toulon's Revenge

1991
×
★★★★
Edit this entry  
24
Puppet Master II

Puppet Master II

1990
×
★½
Edit this entry  
23
Puppet Master

Puppet Master

1989
×
★★★½
Edit this entry  
16
Fatherland

Fatherland

1994
×
★★
Edit this entry  
15
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
Creed III

Creed III

2023
×
★★★
Edit this entry  
08
The Super Mario Bros. Movie

The Super Mario Bros. Movie

2023
×
★★★½
Edit this entry  
04
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Edit this entry  
03
The Net

The Net

1995
×
★★
Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Edit this entry  
19
Demolition Man

Demolition Man

1993
×
★★★
Edit this entry  
19
Judge Dredd

Judge Dredd

1995
×
★★½
Edit this entry  
18
True Lies

True Lies

1994
×
★★★½
Edit this entry  
15
Munich: The Edge of War

Munich: The Edge of War

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Canadian Bacon

Canadian Bacon

1995
×
★★½
Edit this entry  
09
A Man Called Otto

A Man Called Otto

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★
Edit this entry  
06
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

2022
×
★★★
Edit this entry  
01
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Edit this entry  
31
Outbreak

Outbreak

1995
×
★★★★
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★
Edit this entry