RSS feed for Benjamin

Benjamin has logged 68 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Fly

The Fly

1986
×
★★★★½
Edit this entry  
08
To Catch a Thief

To Catch a Thief

1955
×
★★½
Edit this entry  
31
John Wick

John Wick

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Edit this entry  
06
Creed II

Creed II

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Deadwood: The Movie

Deadwood: The Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Wolf's Call

The Wolf's Call

2019
×
★★★
Edit this entry  
21
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★½
Edit this entry  
17
Shazam!

Shazam!

2019
×
★½
Edit this entry  
15
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
★½
Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★
Edit this entry  
12
Us

Us

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
James White

James White

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Climax

Climax

2018
×
★★★★
Edit this entry  
06
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Edit this entry  
05
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★½
Edit this entry  
18
Mudbound

Mudbound

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
I Am Mother

I Am Mother

2019
×
★★★
Edit this entry  
05
Wind River

Wind River

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
War Machine

War Machine

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Gaslight

Gaslight

1944
×
★★★
Edit this entry  
27
The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

2019
×
★★½
Edit this entry  
26
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Zhivago

Doctor Zhivago

1965
×
★★★½
Edit this entry  
03
The General

The General

1926
×
★★★½
Edit this entry  
01
Allied

Allied

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Jonathan

Jonathan

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Hold the Dark

Hold the Dark

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Glass

Glass

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Split

Split

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Unbreakable

Unbreakable

2000
×
★★★½
Edit this entry  
13
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Highwaymen

The Highwaymen

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Faces Places

Faces Places

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mirage

Mirage

2018
×
★★½
Edit this entry  
21
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Transit

Transit

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★★
Edit this entry  
09
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Valkyrie

Valkyrie

2008
×
★★★
Edit this entry  
06
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Edit this entry