Benjamin has logged 90 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Trading Places

Trading Places

1983
×
★★★
Edit this entry  
20
Emma.

Emma.

2020
×
★★
Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
A Bridge Too Far

A Bridge Too Far

1977
×
★★★
Edit this entry  
21
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★½
Edit this entry  
15
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Mission: Impossible III

Mission: Impossible III

2006
×
★★★★
Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★
Edit this entry  
11
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★½
Edit this entry  
03
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Edit this entry  
21
Here's To Life: The Story of the Refreshments

Here's To Life: The Story of the Refreshments

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
The Crow

The Crow

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Edit this entry  
07
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★
Edit this entry  
31
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★
Edit this entry  
18
Calibre

Calibre

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Project Power

Project Power

2020
×
★★
Edit this entry  
17
Inception

Inception

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Light of My Life

Light of My Life

2019
×
★★★
Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Aeronauts

The Aeronauts

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★½
Edit this entry  
26
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Platform

The Platform

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Spirits of the Air, Gremlins of the Clouds

Spirits of the Air, Gremlins of the Clouds

1987
×
★★★
Edit this entry  
04
Apocalypse Now

Apocalypse Now

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Aniara

Aniara

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
23
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★
Edit this entry  
07
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
Contagion

Contagion

2011
×
★★★½
Edit this entry  
30
Havoc

Havoc

2005
×
Edit this entry  
24
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
★★★½
Edit this entry  
16
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★½
Edit this entry  
08
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★
Edit this entry  
06
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry