• Hail Satan?

    ★★★½

  • American Factory

    ★★★★

  • I Am Mother

    ★★★

  • The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

    ★★½

  • IO

    ★½

  • Fyre

    ★★★

  • The Wolf's Call

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★½

  • Glass

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • Creed II

    ★★★½

  • Mirage

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

    ★★★

  • Apostle

    ★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • High Life

    ★★

  • Widows

    ★★★★

  • Aniara

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Fahrenheit 11/9

    ★★★½

  • Outlaw King

    ★★½

  • At Eternity's Gate

    ★★½

  • Free Solo

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • Extinction

    ★★½

  • How It Ends

    ★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Cam

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Calibre

    ★★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • The Man Who Killed Don Quixote

    ★★½

  • Burning

    ★★½

  • The House That Jack Built

    ★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Shoplifters

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★

  • Arctic

    ★★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Jonathan

    ★★★

  • Support the Girls

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Game Night

    ★★★

  • Transit

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★½

  • The Cloverfield Paradox

    ★★

  • Black Panther

    ★★★

  • Minding the Gap

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • The Tale

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Leave No Trace

    ★★★★

  • Hale County This Morning, This Evening

    ★½

  • Mandy

    ★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Three Identical Strangers

    ★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★

  • Blindspotting

    ★★★½

  • Private Life

    ★★★★

  • Searching

    ★★½

  • The Kindergarten Teacher

    ★★★★

  • The Post

    ★★★½