• The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • The Painter and the Thief

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • The Last Blockbuster

    ★½

  • Lost Highway

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★½

  • Do the Right Thing

    ★★★★½

  • Brief Encounter

    ★★★★★

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★

  • Relic

    ★★★

  • The Vast of Night

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★