Sort by

bensears has logged 195 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Day Shift

Day Shift

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★½
Edit this entry  
09
Fall

Fall

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Prey

Prey

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Luck

Luck

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★½
Edit this entry  
29
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dark City

Dark City

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
21
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Us

Us

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Z-O-M-B-I-E-S 3

Z-O-M-B-I-E-S 3

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Duck Soup

Duck Soup

1933
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The New World

The New World

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
01
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★
Edit this entry  
29
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Spiderhead

Spiderhead

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Traffic

Traffic

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Kendra and Beth

Kendra and Beth

2021
×
Edit this entry  
19
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
It Happened One Weekend

It Happened One Weekend

×
Read the review Edit this entry  
12
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
RRR

RRR

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Anchorage

Anchorage

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Hustle

Hustle

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Persona

Persona

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Navalny

Navalny

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Field of Dreams

Field of Dreams

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Chip 'n Dale: Rescue Rangers

Chip 'n Dale: Rescue Rangers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry