• Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • The Tree Bark Romance

  • The Difficulties of Being an Interpretive Dancer in the Year of Our Lord and Savior Jesus Christ 2020 AD

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • Capone

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Trip to Greece

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Queen & Slim

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • The Amusement Park

    ★★★½

  • Doom: Annihilation

    ½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Verotika

    ½

  • Dynamite Dance

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Family Romance, LLC

    ★★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Souvenir

    ★★★★

  • High Flying Bird

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Serenity

    ★½

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • The Christmas Chronicles

    ★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★