Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Twentieth Century

Twentieth Century

1934
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Rolling Thunder

Rolling Thunder

1977
×
★★★★
Edit this entry  
23
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Messiah of Evil

Messiah of Evil

1973
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
8½

1963
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
08
Lifeforce

Lifeforce

1985
×
★★★★
Edit this entry  
08
Clue

Clue

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Sea Wolf

The Sea Wolf

1941
×
★★★★½
Edit this entry  
02
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★★
Edit this entry  
29
Furious 7

Furious 7

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Island of Lost Souls

Island of Lost Souls

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Fast & Furious 6

Fast & Furious 6

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Fast Five

Fast Five

2011
×
★★★★
Edit this entry  
18
The Long Good Friday

The Long Good Friday

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Tales of Hoffmann

The Tales of Hoffmann

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Fast & Furious

Fast & Furious

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
The Fast and the Furious: Tokyo Drift

The Fast and the Furious: Tokyo Drift

2006
×
★★½
Edit this entry  
09
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★★★
Edit this entry  
06
Mystery of the Wax Museum

Mystery of the Wax Museum

1933
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Amusement Park

The Amusement Park

1973
×
★★★½
Edit this entry  
04
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
04
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★½
Edit this entry  
29
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
Godzilla vs. Mechagodzilla II

Godzilla vs. Mechagodzilla II

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Duellists

The Duellists

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Doctor X

Doctor X

1932
×
★★★★
Edit this entry  
26
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★½
Edit this entry  
23
Body Double

Body Double

1984
×
★★★★
Edit this entry  
23
Air Force One

Air Force One

1997
×
★★★
Edit this entry  
23
Braindead

Braindead

1992
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Andromeda Strain

The Andromeda Strain

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Flash Gordon

Flash Gordon

1980
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Great McGinty

The Great McGinty

1940
×
★★★½
Edit this entry  
22
Hail the Conquering Hero

Hail the Conquering Hero

1944
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Miracle of Morgan’s Creek

The Miracle of Morgan’s Creek

1943
×
★★★★½
Edit this entry  
15
The Big Fix

The Big Fix

1978
×
★★★★
Edit this entry  
15
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★★★
Edit this entry  
15
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★½
Edit this entry  
14
Legend of the Mountain

Legend of the Mountain

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Raining in the Mountain

Raining in the Mountain

1979
×
★★★★
Edit this entry  
09
Hi, Mom!

Hi, Mom!

1970
×
★★★★½
Edit this entry  
08
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★★
Edit this entry  
04
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★★★
Edit this entry