• Goldman v Silverman

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

  • National Theatre Live: Fleabag

  • Jojo Rabbit

    ½

  • Dolemite Is My Name

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★

  • The King

    ★★½

  • The Laundromat

    ★★½

  • Joker

    ★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

  • Toy Story 4

  • Always Be My Maybe

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★½

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • Booksmart

  • Long Shot

    ★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Leaving Neverland

  • Triple Frontier

    ★★

  • The Body Remembers When the World Broke Open

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ½

  • High Flying Bird

    ★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Vice

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★

  • The Land of Steady Habits

    ★★½

  • Green Book

    ★★

  • High Life

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • They'll Love Me When I'm Dead

  • The Other Side of the Wind

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Old Man & the Gun

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★

  • Burning

    ★★★★½

  • Gotti

    ½

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★★

  • Ash Is Purest White

    ★★★★★

  • Ready Player One

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • The Cloverfield Paradox

  • Black Panther

  • Minding the Gap

  • Sorry to Bother You

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★