• Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

  • Murder on the Orient Express

    ★½

  • Joan Didion: The Center Will Not Hold

  • Thor: Ragnarok

  • Molly's Game

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★½

  • I, Tonya

  • Jim & Andy: The Great Beyond

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Dunkirk

  • Girls Trip

    ★★★½

  • War Machine

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • The Keepers

  • Okja

    ★★★★

  • The Circle

  • The Trip to Spain

  • The Disaster Artist

    ★★½

  • Baby Driver

  • Logan

  • Get Out

    ★★★★½

  • Icarus

  • The Big Sick

    ★★★

  • The Little Hours

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★

  • Silence

    ★★★★★

  • 13th

  • The Edge of Seventeen

  • Jackie

    ★★★★

  • I Am Not Your Negro

  • Mascots

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★

  • Finding Dory

    ★★★★

  • Hell or High Water

    ★★★½

  • The Hollow Crown: Henry VI - part 2

  • I, Daniel Blake

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★½

  • The Hollow Crown: Henry VI - part 1

  • A Hologram for the King

  • Don't Think Twice

  • Hail, Caesar!

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • The Revenant

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

  • Joy

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Creed

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★★

  • Bridge of Spies

    ★★★

  • The Martian

  • Steve Jobs

  • Spotlight

    ★★★★½

  • Mississippi Grind

    ★★★½

  • The Lobster

    ★★★

  • Inside Out

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★★

  • Furious 7

  • Trainwreck

    ★★★

  • Unfinished Business

  • The Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst

  • Knight of Cups

  • The End of the Tour