Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
De Humani Corporis Fabrica

De Humani Corporis Fabrica

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★½
Edit this entry  
23
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★
Edit this entry  
22
The Carey Treatment

The Carey Treatment

1972
×
★★★
Edit this entry  
17
Stage Door

Stage Door

1937
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Moonshine War

The Moonshine War

1970
×
★★★
Edit this entry  
16
Guardians of the Galaxy Vol. 3

Guardians of the Galaxy Vol. 3

2023
×
★★★½
Edit this entry  
16
Howards End

Howards End

1992
×
★★★★
Edit this entry  
13
Air

Air

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Nightclubbing: The Birth of Punk Rock in NYC

Nightclubbing: The Birth of Punk Rock in NYC

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
How to Blow Up a Pipeline

How to Blow Up a Pipeline

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★
Edit this entry  
03
Renfield

Renfield

2023
×
★★½
Edit this entry  
02
Highlander

Highlander

1986
×
★★½
Edit this entry  
01
Going in Style

Going in Style

1979
×
★★★
Edit this entry  
01
Thunder Bay

Thunder Bay

1953
×
★★★
Edit this entry  
26
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Edit this entry  
23
Cool as Ice

Cool as Ice

1991
×
★½
Edit this entry  
20
Beau Is Afraid

Beau Is Afraid

2023
×
★★
Edit this entry  
19
Final Exam

Final Exam

1981
×
★★½
Edit this entry  
19
Primal Rage

Primal Rage

1988
×
★★★
Edit this entry  
12
Dr. Caligari

Dr. Caligari

1989
×
★★★½
Edit this entry  
12
Death Promise

Death Promise

1977
×
★★★
Edit this entry  
11
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Massage Parlor Murders

Massage Parlor Murders

1973
×
★★½
Edit this entry  
08
65

65

2023
×
★★★
Edit this entry  
07
Marlowe

Marlowe

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Sunset Boulevard

Sunset Boulevard

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Call Me

Call Me

1988
×
★★★
Edit this entry  
03
Henry Fool

Henry Fool

1997
×
★★★★
Edit this entry  
02
Crocodile Dundee II

Crocodile Dundee II

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Identikit

Identikit

1974
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
I Like Bats

I Like Bats

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Edit this entry  
27
Puss in Boots: The Last Wish

Puss in Boots: The Last Wish

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★
Edit this entry  
25
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
24
Boston Strangler

Boston Strangler

2023
×
★★
Edit this entry  
24
There's Always Tomorrow

There's Always Tomorrow

1956
×
★★★★
Edit this entry  
24
Man Hunt

Man Hunt

1941
×
★★★
Edit this entry  
21
Amateur

Amateur

1994
×
★★★
Edit this entry  
18
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Darby O'Gill and the Little People

Darby O'Gill and the Little People

1959
×
★★★
Edit this entry  
16
Cocaine Bear

Cocaine Bear

2023
×
★½
Edit this entry  
15
Magic Mike's Last Dance

Magic Mike's Last Dance

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
The Lair

The Lair

2022
×
★★
Edit this entry  
12
All Quiet on the Western Front

All Quiet on the Western Front

1930
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mishima: A Life in Four Chapters

Mishima: A Life in Four Chapters

1985
×
★★★½
Edit this entry  
10
My Year of Dicks

My Year of Dicks

2022
×
★★★
Edit this entry