RSS feed for Jason

Jason has logged 52 entries for films during December 2007.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Omega Man

The Omega Man

1971
×
★★½
Edit this entry  
30
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★
Edit this entry  
29
Johnny Handsome

Johnny Handsome

1989
×
★★★½
Edit this entry  
29
Frownland

Frownland

2007
×
★★★★
Edit this entry  
28
Once

Once

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Mechanic

The Mechanic

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lust, Caution

Lust, Caution

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Charlie Wilson's War

Charlie Wilson's War

2007
×
★★★½
Edit this entry  
25
Juno

Juno

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Great Debaters

The Great Debaters

2007
×
★★½
Edit this entry  
24
The Kite Runner

The Kite Runner

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★½
Edit this entry  
23
Rendition

Rendition

2007
×
★★½
Edit this entry  
20
Extreme Prejudice

Extreme Prejudice

1987
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street

2007
×
★★★
Edit this entry  
19
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
The Goat

The Goat

1921
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fast Freight

Fast Freight

1929
×
★★½
Edit this entry  
19
Fig Leaves

Fig Leaves

1926
×
★★
Edit this entry  
19
Youth Without Youth

Youth Without Youth

2007
×
★★★½
Edit this entry  
18
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Bad Timing

Bad Timing

1980
×
★★★★
Edit this entry  
17
I Am Legend

I Am Legend

2007
×
★★★
Edit this entry  
17
The Witches

The Witches

1990
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★★½
Edit this entry  
16
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Riki-Oh: The Story of Ricky

Riki-Oh: The Story of Ricky

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Crumb

Crumb

1994
×
★★★★
Edit this entry  
15
Blade

Blade

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Nobody's Fool

Nobody's Fool

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
No End in Sight

No End in Sight

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Atonement

Atonement

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Panic in Year Zero!

Panic in Year Zero!

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Last Man on Earth

The Last Man on Earth

1964
×
★★★
Edit this entry  
09
5 Against the House

5 Against the House

1955
×
★★★
Edit this entry  
09
Extreme Measures

Extreme Measures

1996
×
★★★½
Edit this entry  
08
The Last Boy Scout

The Last Boy Scout

1991
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sleep, My Love

Sleep, My Love

1948
×
★★½
Edit this entry  
08
Experiment Perilous

Experiment Perilous

1944
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Paper

The Paper

1994
×
★★★½
Edit this entry  
07
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Silent Partner

The Silent Partner

1978
×
★★★★
Edit this entry  
04
Little Big League

Little Big League

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
Don't Go in the House

Don't Go in the House

1979
×
★★★
Edit this entry  
03
Smoke

Smoke

1995
×
★★★½
Edit this entry  
02
Mad Max 2

Mad Max 2

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Woman Is the Future of Man

Woman Is the Future of Man

2004
×
★★★½
Edit this entry