RSS feed for Jason

Jason has logged 218 entries for films during 2010.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
22
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
20
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★★
Edit this entry  
19
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Shirin

Shirin

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
Just Anybody

Just Anybody

2008
×
★★★½
Edit this entry  
19
Joan Rivers: A Piece of Work

Joan Rivers: A Piece of Work

2010
×
★★★
Edit this entry  
15
TRON: Legacy

TRON: Legacy

2010
×
★★
Edit this entry  
14
The Company Men

The Company Men

2010
×
★★★
Edit this entry  
11
All Good Things

All Good Things

2010
×
Edit this entry  
09
Devil

Devil

2010
×
★½
Edit this entry  
03
Will Success Spoil Rock Hunter?

Will Success Spoil Rock Hunter?

1957
×
★★★★
Edit this entry  
03
Son of Paleface

Son of Paleface

1952
×
★★★★
Edit this entry  
01
True Grit

True Grit

2010
×
★★★½
Edit this entry  
30
Smash His Camera

Smash His Camera

2010
×
★★★
Edit this entry  
29
Wild Grass

Wild Grass

2009
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Next Three Days

The Next Three Days

2010
×
★★½
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Biutiful

Biutiful

2010
×
★★
Edit this entry  
23
Somewhere

Somewhere

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
Centurion

Centurion

2010
×
★★½
Edit this entry  
21
The King's Speech

The King's Speech

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
The Fighter

The Fighter

2010
×
★★★½
Edit this entry  
15
Fair Game

Fair Game

2010
×
★★½
Edit this entry  
14
Another Year

Another Year

2010
×
★★★
Edit this entry  
13
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Tillman Story

The Tillman Story

2010
×
★★★½
Edit this entry  
12
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★½
Edit this entry  
11
Four Lions

Four Lions

2010
×
★★
Edit this entry  
10
Cave of Forgotten Dreams

Cave of Forgotten Dreams

2010
×
★★★½
Edit this entry  
10
Morgen

Morgen

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
Some Days Are Better Than Others

Some Days Are Better Than Others

2010
×
★★★
Edit this entry  
09
The Myth of the American Sleepover

The Myth of the American Sleepover

2010
×
★★★½
Edit this entry  
09
Submarino

Submarino

2010
×
Read the review Edit this entry  
08
Outrage

Outrage

2010
×
★★½
Edit this entry  
08
Win/Win

Win/Win

2010
×
★★★
Edit this entry  
08
Cropsey

Cropsey

2009
×
★★½
Edit this entry  
07
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

The Wild and Wonderful Whites of West Virginia

2009
×
★★
Edit this entry  
07
American Grindhouse

American Grindhouse

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives

2010
×
★★★★
Edit this entry  
06
A Screaming Man

A Screaming Man

2010
×
★★½
Edit this entry  
06
Oki's Movie

Oki's Movie

2010
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hahaha

Hahaha

2010
×
★★★½
Edit this entry  
04
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★
Edit this entry  
03
Animal Kingdom

Animal Kingdom

2010
×
★★★½
Edit this entry