RSS feed for Jason

Jason has logged 123 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
JFK

JFK

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
31
How Do You Know

How Do You Know

2010
×
★★★★
Edit this entry  
30
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Hitchcock

Hitchcock

2012
×
★½
Edit this entry  
27
Argo

Argo

2012
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Getaway

The Getaway

1972
×
★★★
Edit this entry  
26
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Edit this entry  
24
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★½
Edit this entry  
23
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★
Edit this entry  
20
Promised Land

Promised Land

2012
×
★★★
Edit this entry  
19
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Edit this entry  
18
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★
Edit this entry  
18
The Imposter

The Imposter

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★½
Edit this entry  
11
Compliance

Compliance

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
The Muppet Movie

The Muppet Movie

1979
×
★★★½
Edit this entry  
10
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★
Edit this entry  
09
Leningrad Cowboys Go America

Leningrad Cowboys Go America

1989
×
★★★½
Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Face/Off

Face/Off

1997
×
★★★
Edit this entry  
02
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★★
Edit this entry  
02
Le Pont du Nord

Le Pont du Nord

1981
×
★★★★
Edit this entry  
01
Boy Meets Girl

Boy Meets Girl

1984
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★★½
Edit this entry  
29
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Rust and Bone

Rust and Bone

2012
×
★★½
Edit this entry  
27
Amour

Amour

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
26
Brute Force

Brute Force

1947
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Times of Harvey Milk

The Times of Harvey Milk

1984
×
★★★★
Edit this entry  
25
Louie Bluie

Louie Bluie

1985
×
★★★½
Edit this entry  
24
Grizzly Man

Grizzly Man

2005
×
★★★★
Edit this entry  
24
The War Room

The War Room

1993
×
★★★½
Edit this entry  
14
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Weather Underground

The Weather Underground

2002
×
★★★½
Edit this entry  
12
Mimic

Mimic

1997
×
★★½
Edit this entry  
11
Silver Lode

Silver Lode

1954
×
★★★★
Edit this entry  
09
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★★
Edit this entry  
07
The ABCs of Death

The ABCs of Death

2012
×
★★
Edit this entry  
06
Like Someone in Love

Like Someone in Love

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Central Park Five

The Central Park Five

2012
×
★★★
Edit this entry  
05
Eat Sleep Die

Eat Sleep Die

2012
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tabu

Tabu

2012
×
★★★
Edit this entry  
04
Something in the Air

Something in the Air

2012
×
★★★½
Edit this entry  
04
Leviathan

Leviathan

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Berberian Sound Studio

Berberian Sound Studio

2012
×
★½
Edit this entry  
03
Beyond the Hills

Beyond the Hills

2012
×
★★★½
Edit this entry  
03
Holy Motors

Holy Motors

2012
×
★★★★
Edit this entry