RSS feed for Jason

Jason has logged 169 entries for films during 2013.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
48 Hrs.

48 Hrs.

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Crystal Fairy & the Magical Cactus

Crystal Fairy & the Magical Cactus

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Prince Avalanche

Prince Avalanche

2013
×
★★½
Edit this entry  
22
A Band Called Death

A Band Called Death

2012
×
★★★
Edit this entry  
21
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★½
Edit this entry  
17
The Past

The Past

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

We Steal Secrets: The Story of WikiLeaks

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Dallas Buyers Club

Dallas Buyers Club

2013
×
★★½
Edit this entry  
16
Nebraska

Nebraska

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
08
All Is Lost

All Is Lost

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
12 Years a Slave

12 Years a Slave

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
18
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
18
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
17
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
15
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
04
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
31
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
26
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
22
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
19
Noah

Noah

2014
×
Read prior review Edit this entry  
13
Gravity

Gravity

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
Read prior review Edit this entry  
24
Serpico

Serpico

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
World War Z

World War Z

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Get Shorty

Get Shorty

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Other F Word

The Other F Word

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Parker

Parker

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The World According to Dick Cheney

The World According to Dick Cheney

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Simon Killer

Simon Killer

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Oblivion

Oblivion

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Lords of Salem

The Lords of Salem

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Big Star: Nothing Can Hurt Me

Big Star: Nothing Can Hurt Me

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Jade

Jade

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Passion

Passion

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
You're Next

You're Next

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Carnival of Sinners

Carnival of Sinners

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Baron of Arizona

The Baron of Arizona

1950
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Clockers

Clockers

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Bay

The Bay

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry