Sort by

Jason has logged 209 entries for films during 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Terminator Genisys

Terminator Genisys

2015
×
★★
Edit this entry  
30
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Darkman

Darkman

1990
×
★★★
Edit this entry  
28
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★
Edit this entry  
28
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Ricki and the Flash

Ricki and the Flash

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
Room

Room

2015
×
★★½
Edit this entry  
27
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Joy

Joy

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★★
Edit this entry  
24
Approaching the Elephant

Approaching the Elephant

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Christmas Tale

A Christmas Tale

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Time Out of Mind

Time Out of Mind

2014
×
★★½
Edit this entry  
22
Welcome to New York

Welcome to New York

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Phoenix

Phoenix

2014
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Listen to Me Marlon

Listen to Me Marlon

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Very Murray Christmas

A Very Murray Christmas

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Where to Invade Next

Where to Invade Next

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Buzzard

Buzzard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Night Before

The Night Before

2015
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★½
Edit this entry  
04
Amy

Amy

2015
×
★★★★
Edit this entry  
04
Hitchcock/Truffaut

Hitchcock/Truffaut

2015
×
★★★½
Read other review Edit this entry  
02
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
29
Experimenter

Experimenter

2015
×
★★★½
Edit this entry  
27
A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

A Pigeon Sat on a Branch Reflecting on Existence

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
Call Me Lucky

Call Me Lucky

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Bridge of Spies

Bridge of Spies

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★
Edit this entry  
22
The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

2015
×
★★★
Edit this entry  
21
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★½
Edit this entry  
20
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
15
Spectre

Spectre

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Results

Results

2015
×
★★½
Edit this entry  
11
Frankenstein's Bride

Frankenstein's Bride

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The Treasure

The Treasure

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Love

Love

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dheepan

Dheepan

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blood of My Blood

Blood of My Blood

2015
×
★★★½
Edit this entry  
08
No Home Movie

No Home Movie

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Baskin

Baskin

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Right Now, Wrong Then

Right Now, Wrong Then

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Forbidden Room

The Forbidden Room

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
My Golden Days

My Golden Days

2015
×
★★★★½
Edit this entry