Sort by

Jason has logged 297 entries for films during 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Too Late

Too Late

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
Sunset Song

Sunset Song

2015
×
★★
Edit this entry  
30
Evolution

Evolution

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
American Gigolo

American Gigolo

1980
×
★★★½
Edit this entry  
29
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Dirty Grandpa

Dirty Grandpa

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★½
Edit this entry  
26
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★
Edit this entry  
26
I Am Not Your Negro

I Am Not Your Negro

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Westworld

Westworld

1973
×
★★★
Edit this entry  
22
HyperNormalisation

HyperNormalisation

2016
×
★★★★
Edit this entry  
11
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Antibirth

Antibirth

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
07
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Author: The JT LeRoy Story

Author: The JT LeRoy Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tower

Tower

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Silence

Silence

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Richard Pryor: Live in Concert

Richard Pryor: Live in Concert

1979
×
★★★½
Edit this entry  
30
De Palma

De Palma

2015
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Live by Night

Live by Night

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Whole Truth

The Whole Truth

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Mystery of Picasso

The Mystery of Picasso

1956
×
★★★★½
Edit this entry  
16
The Witness

The Witness

2015
×
★★★
Edit this entry  
12
The Bedroom Window

The Bedroom Window

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★½
Edit this entry  
12
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
11
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★
Edit this entry  
11
Opening Night

Opening Night

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
Gold

Gold

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
05
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Michael Moore in TrumpLand

Michael Moore in TrumpLand

2016
×
★½
Edit this entry  
25
Creepy

Creepy

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
Jackie

Jackie

2016
×
★★★
Edit this entry  
23
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry  
22
Race with the Devil

Race with the Devil

1975
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mascots

Mascots

2016
×
★★
Edit this entry  
20
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Loving

Loving

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
The Girl on the Train

The Girl on the Train

2016
×
★★½
Edit this entry  
08
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Monster

The Monster

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★★
Edit this entry  
05
Sully

Sully

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Edit this entry