Sort by

Jason has logged 174 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
F/X

F/X

1986
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Work

The Work

2017
×
★★★½
Edit this entry  
29
Downsizing

Downsizing

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Sarah Winchester: Ghost Opera

Sarah Winchester: Ghost Opera

2016
×
★★★
Edit this entry  
28
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★
Edit this entry  
28
Insomnia

Insomnia

2002
×
★★★½
Edit this entry  
27
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Wormwood

Wormwood

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Thelma

Thelma

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
The Room

The Room

2003
×
Read the review Edit this entry  
03
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
★★½
Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Edit this entry  
01
Girls Trip

Girls Trip

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Ex Libris: The New York Public Library

Ex Libris: The New York Public Library

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
On the Beach at Night Alone

On the Beach at Night Alone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Jim & Andy: The Great Beyond

Jim & Andy: The Great Beyond

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Spielberg

Spielberg

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
The Square

The Square

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Gilbert

Gilbert

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Chasing Trane

Chasing Trane

2016
×
★★★
Edit this entry  
16
Blade of the Immortal

Blade of the Immortal

2017
×
★★★½
Edit this entry  
16
Wonderstruck

Wonderstruck

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
Happy End

Happy End

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Endless

The Endless

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mr. Roosevelt

Mr. Roosevelt

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hannah

Hannah

2017
×
★★★
Edit this entry  
12
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★½
Edit this entry  
12
V.I.P.

V.I.P.

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Milla

Milla

2017
×
★★★
Edit this entry  
11
Western

Western

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Day After

The Day After

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
Claire's Camera

Claire's Camera

2017
×
★★★
Edit this entry  
10
Pendular

Pendular

2017
×
★★★
Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

Too Funny to Fail: The Life & Death of The Dana Carvey Show

2017
×
★★★
Edit this entry